Gönder Kazan, bir espor beceri yarışmasıdır. Her gün farklı bir oyunda gün boyu (24 saat) süren yarışmaya, üyeler tarafından önceden gönderilen vidolardan seçilenler arasında yarışma düzenlenir. Gönder Kazan üyelerinin beğenerek oy verdiği videolardan en fazla beğeniyi alan video ve videoyu gönderen üye o yarışma gününün birincisi olarak ilan edilir.

Gönder Kazan’da yarışmak ya da yarışan videoları beğenmek için yarışmaya üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak Gönder Kazan yarışma sayfasında yer alan “Üye Ol”a tıklayıp, isim, soyisim ve e-posta bilgilerinizi girerek kullanıcı adı ve parolanızı oluşturmanız yeterlidir. Gönder Kazan’a üye olmak ücretsizdir.

Bir Gönder Kazan yarışmasına video göndererek yarışmacı olarak katılmak için önce yarışmaya üye olmak gerekmektedir. Eğer bir Gönder Kazan üyesiyseniz, “Yarışma Videosu Teknik ve İçerik Şartları”na uygun olarak önceden kayıt ettiğiniz oyun videonuzu “Hesabım” panelinden “Video Gönder”e tıklayarak Gönder Kazan’a gönderebilirsiniz. Gönder Kazan editörlerince incelenen videonuz teknik ve içerik şartlarına uygun ise en kısa sürede onaylanarak Gönder Kazan Cüzdanınıza video telif hakkı olarak 1,00 TL işlenir.

Videonuzun onaylanması, bu videonun ileriki bir tarihte yayınlanacak herhangi bir yarışmaya katılacağı anlamına gelmemektedir. Videonuz herhangi bir Gönder Kazan yarışmasına seçildiğinde, videonuzun yarışacağı yarışma tarihi önceden tarafınıza e-posta ile bildirilecektir. Her bir üye aksi bildirilmediği sürece her gün sadece 1 video gönderebilir. Gönderdiği ve Gönder Kazan tarafından onaylanan videoların yarışmaya katılmasını beklemeksizin her bir video için telif ücreti üyenin Gönder Kazan Cüzdanınıza işlenir. Gönder Kazan, aksini duyurmadığı sürece her gün üyelerinden en fazla 100 adet video kabul eder.

Gönder Kazan, üyelerinden gelen videolar arasından seçilen videolar ile her gün farklı bir oyun için yarışma düzenler. Yarışmaya katılan videoyu gönderen üyelere yarışmaya katılacaklarını, yarışmanın tarihini, başlangıç ve bitiş saatlerini önceden duyurur. Yarışma günü belirlenen saatler arasında yarışma sayfasında tüm seçilen videolar yayınlanır. Yarışma videolarını herkes izleyebilir. Yarışma bitiş saatine kadar en fazla beğeniyi alan video günün birincisi olarak ilan edilir ve videoyu gönderen üyenin cüzdanına 20,00 TL işlenir. Birden fazla yarışmacı eşit sayıda beğeniyi alarak günün birincisi olmaya hak kazanırsa 20,00 TL’lik telif ücreti birinciler arasında eşit olarak bölünerek cüzdanlarına işlenir.

Gönder Kazan Üyeleri cüzdanlarında biriken para 25,00 TL’ye ulaştığında Gönder Kazan’ın anlaşmalı olduğu ödeme sistemlerinden dilediklerini seçerek hesaplarını nakit olarak dışarıya aktarma emri verebilirler. Gönder Kazan hemen bu ödeme emrinin gereğini yapar. Bu işlem üyenin seçtiği sistemin izin verdiği süre zarfında gerçekleşir.

Gönder Kazan ya da üçüncü şahıslar Gonderkazan.net sitesinde, Gonderkazan.net üyelerine çeşitli kriterler sunarak yarışma ve çekiliş düzenleyebilir, ödül ve eşantiyon dağıtabilir. Gönder Kazan, bu gibi organizasyonları yasal çerçevede gerekli izinlerini alarak önceden duyurmak koşuluyla düzenleyebilir.

 • Çözünürlük: 1280 x 720 px
 • Kalite: 720 p / 50 fps
 • Süre: En az 1 dakika / En fazla 3 dakika
 • Boyut: En fazla 100 Mb
 • Ses:Sadece oyun sesi.

  Videonuzda sadece oyun sahnesine ait sesler olmalı. Sessiz kayıt edilen videolar ve oyun içi sesli sohbet, harici mikrofon veya müzik kaydı içeren videolar onaylanmayacaktır.

 • Sahne:Sadece oyun sahnesi.

  Videonuz, sadece oyun sahnesi yer alacak biçimde, tam ekran (full screen) kayıt edilmelidir. Oyuncu görüntü penceresi ve oyun içi sohbet penceresi (chat panel) açık olan videolar onaylanmayacaktır.

 • Montaj:Yok.

  Videonuz, tek bir oyun akışını içermeli. Hiçbir reklam ya da markalama yapılmamalı. Reklam içeren ve farklı kayıtların montajlanmasıyla oluşturulan videolar onaylanmayacaktır.

 • Dürüstlük:

  Oyun oynamak eğlencedir. Rekabetin eğlencemizi elimizden almasına izin vermeyelim. O sebeple; izinli ya da izinsiz, sizin oynamadığınız oyunları bizimle paylaşmayın. Videonuz daha önce hiçbir platformda yayımlanmamış olmalı. Gönderdiğiniz oyun videolarının kaydı sırasında hiçbir yardımcı yazılım ya da hile kullanılmamalıdır.

arrow